Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chystané změny v zákoně o myslivosti

 

Malé zamyšlení nad chystanou změnou zákona o myslivosti

 

 

 

V § 3 odst. 3 písm. d) je zákaz umísťovat na vnadiště více než 5 kg krmiva… hodně obecné, co se rozumí krmivem, není v zákoně řešeno, pak nacházíme na vnadišti např. kadavéry zvířat z domácího chovu, apod., doporučuji upřesnit

 

V § 28 nevidím důvod ke změně  -  v písm. f) je navrhováno nahradit identifikaci honebních pozemků tvořících společenstevní honitbu, a to slovním popisem hranice honitby     soupisem  honebních pozemků tvořících společenstevní honitbu, ….Z  rejstříku HS se tak stane velmi administrativně zhutnělý spis - příklad z vlastní činnosti úřadu podle poslední aktualizace honebních pozemků v honitbě Orlová-Doubrava: seznam honebních pozemků jak členské základny tak přičleněných tvoří v excellových tabulkách přesně 7009 řádků ( jednotlivé parcely) které při zhuštění písma a řádku na velikost písma 8 tvoří dohromady 196 stran, což bude tak, jak tak pro občana velmi nepřehledné – zkuste pohledat jednu parcelu mezi ostatními 7009 řádky zběžným nahlížením do rejstříku…. Navrhuji  toto: Do rejstříku honebních společenstev se zapisují tyto údaje:

 

f) identifikace honebních pozemků tvořících společenstevní honitbu, a to jak slovním popisem hranice honitby, tak jejím grafickým znázorněním.

 

 Dle mého názoru dostačující a když vznikne pochybnost např. z podnětu občana (vlastníka pozemku) , zda je jeho pozemek uvnitř uznané honitby honební či nehonební ( změna parcel ve vazbě na změny v katastru či poz. úprav apod.) zavést rozhodovací institut, že příslušný orgán státní správy myslivosti o tom rozhodne. Ten kdo do rejstříku nahlédne, zjistí že je jeho pozemek uvnitř uznané honitby a pak  se po vyslovení pochybnosti domůže u orgánu veřejné moci skutečnosti , zda je jeho pozemek honební či nehonební.

 

 
 
 

 


Archiv

Kalendář
<< červen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 9662
Měsíc: 265
Den: 8